Gdzie kupić tanio złoto i srebro?

Metale szlachetne ostatnio są bardzo popularne, wiele osób w nie inwestuje z racji sytuacji na świecie. Coronawirus, sytuacja polityczna, gospodarcza, rosnąca inflacja i lokaty na 0,1 %. Złoto i srebro są jedną z opcji na zabezpieczenie wartości naszych pieniędzy, choć to nie jedyne metale szlachetny, gdyż jest również platyna(swego czasu droższa od złota) oraz najdroższy obecnie pallad.  Oczywiście nie będą tu nikogo namawiał na zakup tego czy tamtego i doradzał inwestycyjnie, jednakże napiszę gdzie tanio kupić srebrne lub złote monety bulionowe. Dlaczego monety, a nie sztabki? Tu już odsyłam do opinii ludzi, którzy się na tym znają i polecają inwestycję właśnie w 1 uncjowe monety bulionowe.

W naszym podwórku wyróżniają się dilerzy metalelokacyjne.pl i metalmarket.eu. Zresztą oba sklepy to ta sama firma, w obu kupowałem i w obu przypadkach nigdzie indziej nie było taniej. Wadą może być długi okres oczekiwania. Jednak przy większych zakupach warto poczekać. Dodatkowym atutem to darmowa dostawa.  Niedawno powstał też serwis do handlowania metalami szlachetnymi od osób prywatnych i tak również można szukać dobrych cen: independentmetals.pl. Można jeszcze wymienić: sklepmennicy.pl.

Poza polską są dwa miejsca, dwie platformy z których również korzystałem i transakcje przebiegły bez zarzutu, a cena była najtańsza. Mowa o bardzo popularnym dilerzy europejskim coininvest.com. Ciężko znaleźć taniej srebro i złoto w szczególności gdy jest jakaś promocja na daną monetę. Przesyłka nie jest droga, jej koszt to około 50 zł. Jeszcze większym plusem jest to, że nie musimy płacić za przewalutowanie, gdyż posiadają także polskie konto bankowe.

Drugą tanią opcją jest łotewska platforma europeanmint.com. Znajdziesz tam atrakcyjne ceny i duży wybór, zwłaszcza srebrnych monet. Przesyłka jest droższa bo około 120 zł, i jest opłata za przewalutowanie. Można jeszcze wymienić serwisy emk.com. Uwaga! Nie kupować srebra i złota spoza UE, gdyż zostanie doliczony VAT i wcale nie wyjdzie taniej, chyba, że chodzi o jakieś rzadkie monety kolekcjonerskie.

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.