Alternatywa dla Allegro? Zakupy w Amazon, eBay i Aliexpres

Większość z nas robi zakupy w sieci, a jak zakupy w sieci to serwis Allegro. Allegro stało się tak rozpoznawalną marką i „sklepem”, że nie potrzebuje reklamy. Gdy czegoś potrzebujemy tanio, to z automatu wchodzimy na Allegro, gdyż sądzimy, że są tam najlepsze ceny. I w zasadzie przez lata tak było, portal stałe się niemal monopolistą na polskim rynku. Można tam kupić dosłownie wszystko, co ważne, w bezpieczny i szybki sposób. Nie ulega wątpliwości, że jest super rozwiązaniem dla kupujących, jednak gorzej z sprzedającymi. Portal Allegro pobiera dość znaczne prowizje za sprzedany towar, zwykle jest to 8%. Ktoś powie, że mało? Być może, to mało dla kupującego, ale dla sprzedawcy te kilka procent to właśnie zarobek. Aby wyjść na swoje musi, podwyższyć cenę o kilka procent, a konkurencja jest tak duża, że nie może sprzedawać zbyt drogo, gdyż klient kupi to samo taniej u konkurencji w tym samym serwisie. Oczywiście można sprzedawać poza Allegro, ale wówczas nie można liczyć na taki zasięg i liczbę klientów. Allegro sprytnie wykorzystało fakt, że przez lata wszystko było tam najtańsze i wszyscy nadal tak myślą, choć już tak nie jest. Wiele produktów można kupić taniej w zwykłych sklepach, gdyż sklepy nie muszą dzielić się prowizją od sprzedaży z Allegro, w ten sposób mogą obniżyć cenę. Dlatego jeżeli zależy ci na jak najtańszym zakupie, to sprawdź cenę tego samego produktu poza Allegro, z pomocą przyjdą porównywarki. Gwarantuje, że nie raz okaże się, że przepłacasz kupując właśnie na Allegro.

Ale czy można jeszcze taniej? Oczywiście! Tu trzeba wspomnieć na co raz popularniejsze Aliexpress, czyli taki międzynarodowe „chińskie allegro”, z „chińskimi cenami”. Można tam kupić wiele rzeczy dosłownie za półdarmo. Oczywiście różnie bywa z jakością i warto zwracać uwagę na opinie o produkcie i sprzedającym. Często okaże się, że różne nowinki elektroniczne, które w Polsce są nowinkami i są sprzedawane dość drogo, tam są sporo tańsze. Dodatkowo jest wiele promocji, w tym darmowa dostawa, dodając do tego cashback sięgający kilku procent, naprawdę możemy zaoszczędzić. Jednak daleki wschód to nie jedyny kierunek, bo w Ameryce i ogólnie w świecie zachodnim króluje Amazon i eBay. Są to międzynarodowe giganty, gdzie także znajdziemy wiele okazji. W przypadku tych dwóch serwisów, każdy kraj ma jakby oddzielny portal , jednak rejestrując się raz, może dokonywać zakupów w amazon.pl amazon.de, amazon.com, czy amazon.uk. Także tu, wszelaką elektronikę możemy kupić taniej. Drogie nowości na polskim rynku tam są już w normalnych cenach. Co prawda kupując za oceanem, czyli w USA, do ceny musimy doliczyć prowizję i dość sporą opłatę za przewalutowanie, ale wszelkie formalności załatwia Amazon, i na końcu zakupu mamy finalną cenę, wraz z cłem, podatkiem i przewalutowaniem. Na pewno taniej kupimy rzeczy, które są produkowane w Ameryce, czyli Amerykańskie marki. Przykładem mogą tu być zegarki Pulsar czy Timex, Fossil, Ice watches. Dużo taniej znalazłem też wszelkiego rodzaju urządzenia do pielęgnacji urody, perfumy, masażery itp. Także zwykły sprzęt RTV jak słuchawki, aparaty. W dobrych cenach są też rzeczy używane., ale to już na eBay( na Amazon są rzeczy tylko nowe). Co jeszcze? Jeżeli lubisz majsterkować, to narzędzia warsztatowe, elektronarzędzia dla profesjonalistów także możemy kupić taniej na zagranicznych stronach Amazon i eBay. Warto tu szukać nie tylko na .com, ale na stronach serwisów w poszczególnych krajach, ja np. na niemieckiej .de, gdzie serwis jest także w języku polskim. Dodatkowo na zagranicznych portalach kupimy to czego w Polsce znaleźć trudno. I tak wszelkiego rodzaju części do maszyn i urządzeń zabytkowych, starych aut, motocykli itp. Z czasem dostawy też jest w porządku, trwa zwykle około tygodnia( w przypadku Aliexpress może trwać miesiąc).

Także, wybór jest duży, nie musimy z automatu robić zakupy tylko na jednym portalu na „a”. zwłaszcza, że nie musi być tam najtaniej, a zwrot za zakupy dość niski. W Amazon.de cashback sięga aż 5%, a w planetaplus.com nawet 20%, tyle, że tam nie działa automatycznie. Z kolei cashback na eBay sięga 3%. Oczywiście jeszcze Aliexpress, gdzie zwrot za zakupy to nawet 10%.

Cashback Planetaplus Amazon
Cashback Tipli Amazon

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.