Allegro Smart nie takie kolorowe

Każdy kto zakupił naprędce usługę Allegro Samart, czyli „darmową dostawę”, nie czytając regulaminu, wie, że owa usługa nie jest taka kolorowa. Większość przekonało się o tym dokonując pierwszego zakupu, gdy ku ich zdziwieniu pojawiła się informacja o limicie zakupu wynoszącym minimum 40 zł. Czar Allegro Smart prysł, bo właśnie przy produktach o niskiej wartości taka opcja przydała by się najbardziej. Bo nie boli wydać 10 czy 20 zł za przesyłkę o wartości 100 zł, tylko za taką gdzie towar jest tańszy od wysyłki. Zastanawiając się chwilę, można ulec stwierdzeniu, że Allegro Smart jest korzystne dla wszystkich tylko nie dla kupujących. Gdy mamy już wykupiony Smart i chcemy coś kupić za np. 20-30 zł głupio nie skorzystać z darmowej dostawy i  w ten sposób dokupujemy coś u danego sprzedawcy aby osiągnąć minimum 40 zł . Zarabia sprzedawca bo robisz większe zakupy niż planowałeś i Allegro bo ma większą prowizję od sprzedaży. Rodzaj dostawy to oczywiście paczkomaty Inpost, gdzie i tak wysyłką jest dużo tańsza. Często też sprzedający oferują darmową dostawę, zwłaszcza przy drogich produktach i nie jest do twego potrzebne Smart.

Ale także dla sprzedających Smart nie jest taki super. Jest kilka haczyków. I tak sprzedający ze Smart może skorzystać gdy jest Super Sprzedawcą i ma oceny pozytywne nie mniejsze niż 98 %. Inną „gwiazdką” jest zapis, że towar sprzedającego korzystającego ze Smart, nie powinien być droższy od tego samego towaru bez ikonki Smart.

Z całą pewnością na tym wszystkim najlepiej wychodzi Allegro, ale sądzenie, że będzie inaczej byłoby zwyczajnie naiwne. Oczywiście, kto robi często zakupy wcześniej czy później Smart się zwróci i nie ma co się przejmować 49 zł. Dodatkowo mamy monety, które obniżają cenę przy kolejnych zakupach. Jednakże trzeba zawsze pamiętać, że zanim skorzystamy z jakieś „super oferty”, należy wpierw przeczytać regulamin.

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.